top of page

Modrzewiowy Dworek

Zapraszamy do odkrycia Modrzewiowego Dworku w Szteklinie, majestatycznego zespołu dworsko-parkowego datowanego na rok 1823, który jest świadkiem bogatej historii regionu. Pierwsze wzmianki o Szteklinie sięgają XIV wieku, a przez stulecia majątek przechodził przez ręce wielu znaczących właścicieli, od F. Klińskiego w XVI wieku, przez M. Grąbczewską, aż po rodzinę Michałowskich w XX wieku.

Dwór, który widzicie dziś, został zbudowany około 1827 roku, na malowniczym wzniesieniu pomiędzy jeziorami Szteklin i Sumińskim. Jego architektura i otoczenie odzwierciedlają zmiany, jakie nastąpiły w XIX wieku, w tym dodanie murowanej stajni i wozowni, a także budowę ceglanego spichlerza. Urokliwy ogród dworski z elementami naturalistycznymi, zaprojektowany w II połowie XIX wieku, dodaje temu miejscu wyjątkowego charakteru.

Po trudnych czasach II wojny światowej i późniejszym okresie zaniedbania, Dworek przeżył swoje odrodzenie dzięki staraniom kolejnych właścicieli od lat 80. XX wieku. Tomasz Padlewski, a następnie Albin Ossowski, podjęli się renowacji, przywracając Dworkowi i jego otoczeniu dawną świetność.

Dziś, Dworek w Szteklinie jest nie tylko zabytkiem architektury, ale także żywym miejscem, które kontynuuje tradycje gościnności i kultury. Usytuowany na szczycie wzniesienia, z widokiem na kanał łączący jeziora Szteklin i Sumińskie, oferuje unikalne doświadczenie historycznej elegancji połączonej z komfortem współczesności. Zapraszamy do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca, gdzie każdy zakątek opowiada swoją historię.

Wynajem dworku szlacheckiego

Wyślij wiadomość.
Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Dziękujemy za przesłanie!

bottom of page